Osłony kablowe , karbowane (peszle)

 murr_osl_0.jpg 431x222 44kBOsłony kablowe służące do ochrony przewodów lub łączenia w wiązki pojedynczych przewodów. Różnorodne materiały i kształty umożliwiają wykorzystanie naszych osłon kablowych do różnych zastosowań w różnych branżach.

 


Zastępują wszelkiego rodzaju osłony gumowe i metalowe w maszynach, murr_ewx.jpg 395x269 14kBpojazdach, naczepach .
Osłony EWX zastępują z powodzeniem metalowe osłony typu ANACONDA (więcej...)
Węże karbowane mają zastosowanie w przemyśle lekkim, maszynowym, stoczniowym, ciężkim, kolejowym, spożywczym a nawet w budownictwie.

W ofercie firmy Murrplastik znajdują się osłony kablowe przeznaczone specjalnie do robotyki i aplikacji dynamicznych. Dzięki specjalnej konstrukcji i dużej elastyczności wytrzymują 10 milionów zgięć do 180 stopni   w każdym kierunku .
Nasze systemy osłon kablowych przeszły skomplikowane testy , dopuszczające je murr_osl_3.jpg 450x550 89kBdo użytku w kolejnictwie.
Stosowane są przez renomowanych producentów maszyn, pojazdów, urządzeń oraz w przemyśle militarnym.

Szeroką gamę osłon uzupełnia otwarta osłona kablowa Murrflex  z rozcięciem.
Do dodatkowej instalacji na gotowych urządzeniach, do przeprowadzania napraw lub do montażu wstępnie konfekcjonowanych przewodów. Zastosowanie tych osłon pozwala również na bezproblemowe montowanie kabli z wtyczką.

 

Standardowe osłony kablowe

Okrągłe osłony kablowe znajdujące zastosowanie głównie w budowie maszyn i urządzeń, szaf sterowniczych, pojazdów lub urządzeń transportu szynowego.

Osłony kablowe specjalne

Osłony kablowe o specjalnych kształtach i właściwościach. Na przykład prostokątne osłony kablowe zastępujące prowadniki kabli. Przeznaczone są do zastosowań przeciwzakłóceniowych, do pracy w bardzo wysokich temperaturach, w strefach zagrożonych wybuchem, w przemyśle spożywczym lub chemicznym.

Jednoczęściowe rozcięte osłony kablowe

Rozcięte fabrycznie osłony kablowe przydatne podczas napraw i remontów istniejących systemów. Wzdłużne rozcięcie umożliwia szybkie wciąganie długich przewodów. Osłony te są dostępne w wariantach o zróżnicowanej geometrii karbowania. Nadają się także do stosowania w robotyce.

Wieloczęściowe osłony Split-Flex

Dwuczęściowa osłona kablowa z rozcięciem, która ze względu na wysoką wytrzymałość mechaniczną idealnie nadaje się do napraw przeprowadzanych na istniejących systemach.

Osłony kablowe Metalowe

Metalowe osłony kablowe
Materiał : stal ocynkowana
Dostępne z oplotem z PVC lub ze stali nierdzewnej
Bardzo dobra odporność na ściskanie
Temperatura pracy do +220 ° C

Osłony kablowe ATEX

Osłony kablowe serii Snapflex-Ex oparte na rozmiarach metrycznych, przeznaczone do stosowania w urządzeniach elektrycznych pracujących w obszarach zagrożonych wybuchem o klasie ochrony "e" zgodnie z normą EN 60079-0 i EN 60079-7.